Jó adatbázis hiányában számos országban okoz gondot a térképek fejlesztése. A hiányos térképek pontosításában a felhasználók segítségét kéri a Google.
A Map Makert már eddig is több országban alkalmazták a térképek hibáinak kiküszöbölésére. Például Romániában a kifejezetten jó internetellátás ellenére a térképek igencsak hézagosnak számítanak. Miután a Google Map Maker szolgáltatása elérhetővé vált, egy éven belül elkészült egy részletes és jól használható román térkép. Hasonló eredményt értek el Indiában is. A sikereken felbuzdulva most az USA-ban is bevezetik a Map Makert.
Az Egyesült Államokban egészen más a fejlesztés iránya, mivel az ország már így is kitűnő térképekkel rendelkezik. Az USA adottságait tekintve rengeteg parkkal, kisebb útvonallal büszkélkedik, ezek többnyire nem találhatók meg egyik térképen sem. A nagyobb épületek nevei, komplexumok belső egységei sincsenek megfelelően feltüntetve a Google Maps-en. Ezen hiányosságok megszüntetése tehát a cél.
Google Map Maker |
A cél
A Google szerint a cél, hogy a helyi információk is a lehető legrészletesebben jelenjenek meg a Google Maps-en. Viszont a gyorsan változó területekkel a szolgáltató már nem tud lépést tartani. A legrészletesebb, legpontosabb földrajzi adatok felvitele tehát a felhasználókra vár, akik láthatóan örömmel vetik bele magukat a feladatba.
Google Map Maker Pulse |
Aki jobban szereti a fényképet a rajzolt felületnél, az is megtalálja a számítását a Map Maker Pulse által. A Map Maker Pulse vegyíti a térképet egy Google Earth felülettel, így egy valós képen helyezhetjük el az elemeket.
További tervek
Magyarországon jelenleg a Map Maker még nem elérhető, az amerikai bevezetés viszont valószínűsíti, hogy az eszköz rövidesen hozzáférhető lesz a már megfelelő térképpel rendelkező országokban is.
Google Maps, Google Earth – mik ezek?
A Google Maps egy a Google által fejlesztett, az egész Földet lefedő térkép, amely bárki számára ingyenesen hozzáférhető. 2006. április 25. óta érhetők el rajta Európai – köztük magyar – utcanévadatok, melyek 2007 május óta kereshetők. A Google Maps-en a képek szabadon mozgathatók és nagyíthatók, a részletek a nagyításnak megfelelően folyamatosan változnak.
A Google Earth egy szintén ingyenes "virtuális földgömb". A műholdképek, légi felvételek és térinformatikai adatok segítségével lényegében a Föld bármely részletét megnézhetjük vele.
Fő forrás:
Dojcsák Dániel, HWSW.hu: A nép fejezi be a Google Maps-et
Egyéb felhasznált anyag:
Magyar Wikipédia: Google Föld
Magyar Wikipédia: Google Maps
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése