
Szegény Sonyt az ág is húzza
Sony botrány: több mint százmillió felhasználó személyes adatait lopták el a cégtől, a hekkervilág rászállt a japánokra. Egy archívum szerint másfél hónap alatt húsz alkalommal törtek be a cég vagy valamelyik leányvállalatának szervereire, közröhej tárgyává téve, és százmilliós költségekbe verve a vállalatot.
A helyzet kezdett elvadulni: naponta érkeznek a hírek újabb hekkelésekről, adatlopásokról, DDOS-támadással megbénított, feltört és szétvandálkodott oldalakról. Az áldozatok között van a CIA oldala, az amerikai szenátusé, egy FBI-cég és egy sor online játék szerverei.
Mitől vadultak meg ennyire a hekkerek mostanában?
A háttérben nem a pénzügyi, gazdasági, katonai indíttatású akciók növekedése áll, hanem a látványhekkelésé, ahol a figyelem és a nagy nyilvánosság elérése a cél.
Az elmúlt hetek hekkerhíreinek két állandó főszereplője, az Anonymous és a Lulz Security egymás szöges ellentéteként képviseli ezt a két vonalat.
Az Anonymous
2003-2004 körül alakult, túlterheléses támadásaikat és klasszikus hekkeléseiket gyakran a szólás- és információszabadság melletti akcióként mutatják be
A Lulzsec
idén májusban hallatott először magáról. A szervezet a pletykák szerint az Anonymousból kiugrott hekkerekből áll, akiknek elegük volt a magasztos ideológiákból, és inkább csak a pusztítás öröméért vandálkodnának a neten.
Nagyobb a füstje, mint a lángja?
Mennyire komoly ez az ügy?

Minden csoda három napig tart
A Lulz vesztét okozhatja az is, hogy a hekkervilágon kívül és belül is túl sok emberel utáltatják meg magukat, vagy az, hogy az emberek egyszerűen megunják őket. Egyelőre nem tudni, hogy valami nagy, látványos leleplezés lesz a dolog vége,de hogy a mostani fordulatszámon pörgő Lulz-őrjöngés már nem tarthat sokáig, az biztos.
Főforrás:
Egyéb források:
IDŐK JELEI: http://idokjelei.hu/2011/03/a-legkemenyebb-hekker-csoport-kiberhaboruval-fenyegeti-az-usa-kormanyat/
Blogter : http://tintamantra.blogter.hu/14750/hackerek_haboruja
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése